pondělí 30. června 2014

Hypoalergenní granule pro psy malých plemen

Hypoalergenní granule pro psy malých plemen se od ostatních mohou lišit svou velikostí např. Arden Grange Mini Lamb nebo u některých výrobců pouze dávkováním např. Taste of the Wild nebo Platinum. Jsou vhodné jak pro Yorkšírského teriéra, mopse, kokršpaněla, Jack Russel teriéra, West Highland teriéra, jezevčíka i čivavu...

Krmivo Platinum

Vynikající a zcela jistě jedno z nejlepších je krmivo Platinum.
Holistické krmivo Platinum bývá také často nazýváno alternativou barfování (krmení masem). Obsahují 70% masa. Díky jedinečné technologii výroby, která spočívá v tom, že čerstvé maso z kuřete, jehněte nebo černého vepře je zpracováváno při nižších teplotách než ostatní granulovaná krmiva, nedochází ke znehodnocení nutričních látek obsažených v surovinách. Navíc jsou zpracovávány ve vlastní šťávě bez přidání vody. Granule jsou proto šťavnaté, velice chutné a snadno přijímané i psy malých a trpasličích plemen.

 Pro psy s citlivou kůží je doporučována receptura Platinum Lamb. Pokud je váš pejsek navíc alergický na obiloviny nebo kuřecí maso, pak je ideální volbou Platinum Iberico.

U těchto granulí výrobce nerozlišuje velká a malá plemena. Proč? Odpověď naleznete zde:

Krmivo Platinum - Nejčastější otázky a odpovědi

Přečtěte si názory chovatelů, kteří krmí tímto krmivem. Jsou to chovatelé yorkshirských teriérů, West highland white teriérů ale také Rhodéských ridgebeků či šarpejů.

Krmivo Platinum - Reference


Alergie na granule se obvykle začne projevovat až po nejméně dvouletém přijímání alergizující potravy. Nejčastější bývá přecitlivělost na bílkovinu mléka, hovězí, vepřové, drůbeží či rybí maso, vejce, obilniny atd. Na krmiva je alergických až 30% psů. Pokud již víte, na co je váš pes alergický, danému alergenu obsaženému v krmivu se vyhněte. Často hraje roli také technologie zpracování. Proto se často stává, že varianta lamb & rice např. od Brit Care není stejná jako např. Platinum a nemusí vždy vyhovovat všem psům.

Pokud je váš pejsek alergický na obiloviny, vybírejte z tzv. grain free neboli krmiv bez obilovin.
Doporučujeme např. Taste of the Wild Appalachian Valley - kombinace jehněčího masa a zvěřiny, které je přímo určeno pro psy malých plemen.

Jak se alergie u psů projevuje

Škrábe nebo kouše si váš pes zadní plochy stehen? Ztrácí srst? Má potíže s trávením, zvrací, mívá průjem? Svědivost je hlavním projevem potravinové alergie u psa, které často předchází ztráta srsti. U 10-15% postižených se k tomu přidávají i potíže trávicího ústrojí (zvracení žlutavých hlenů, průjmy, postižení jater). Doprovodným jevem bývají časté záněty v uších.

Co dělat pokud máte podezření na alergii?

Pokud máte podezření na alerii u psa, navštivte veterináře. Před návštěvou je dobré vysledovat, jak přesně a kdy se obtíže projevují. Typické pro různé alergie bývá, že se projevují kombinací několika výše popsaných příznaků. Podle výsledků testů na alergeny budete vědět, čemu se vyhnout a podle toho sledovat složení krmiv. Veterinář vám může doporučit veterinární dietu.

Vybrat správné krmivo je základ. Vhodným doplňkem pak je jemný hypoalergenní šampón bez parfemace, který pokožku zklidní popřípadě lze doplnit o kapsle či oleje.


Hypoalergenní kosmetika

Hypoalergenní šampony a gely zklidňují podrážděnou pokožku a uleví od svědění, pomáhají při obnově ochranné kožní bariéry a kontrolují kožní mikroflóru.

Doplňky

Doplňky ve formě kapslí nebo kapek (pro malá plemena např. Canina Petvital Skin Drops), či olejů (např. Dermanorm olej). Pomáhají při problémech s kůží a srstí, způsobenými alergií. Obsahuje vysoce nenasycené mastné kyseliny (Omega 3 a 6), zinek a dalčí účinné látky podporující látkovou výměnu v kůži.

Zde najdete přehled všech hypoalergenních granulí pro psy malých plemen.

Související články:

Jak poznat alergii u psa - Příznaky, léčba, nejčastější otázky a odpovědi
Specifika psů malých plemen - výživa, zdravotní problémy
Luxace patelly u malých plemen psů - Doporučená kloubní výživa 
Krmivo pro psy s onemocněním jater, ledvin, srdce, močových cest, alergie, cukrovky


Žádné komentáře:

Okomentovat